Jak przetłumaczyć egzamin gimnazjalny na angielski?

Każdy wie, że nauka w gimnazjum kończy się egzaminem gimnazjalnym. Jest on obowiązkowym tekstem kompetencji ucznia tej szkoły. Pewnie zastanawiacie się czy wynik takiego egzaminu jest do czegoś przydatny w przyszłości? Możecie się zdziwić jak bardzo. Dlatego warto się do niego przyłożyć i zdać go doskonale. Nie tylko na poziomie podstawowym, bo to potrafi każdy uczeń gimnazjum. Wyzwaniem jest zdać go na poziomie rozszerzonym. Dlaczego? To proste. Wynik takiego tekstu daje młodym ludziom większe możliwości wyboru szkoły średniej. Świetnie zdany test z matematyki czy wiedzy o społeczeństwie to jeszcze nie wszystko. Ważny jest również wynik testu z języka obcego. Nadal nie wiecie co wynik egzaminu gimnazjalnego z języka angielskiego ma wspólnego w waszą przyszłością? Zatem przeczytajcie ten artykuł. Z niego dowiecie się wszystkiego. Dziś klika słów o tym jak przetłumaczyć egzamin gimnazjalny na angielski.

Egzamin gimnazjalny z angielskiego

Dziś znajomość języków obcych otwiera nam nowe możliwości. Dzięki nim możemy uczyć się i pracować w dowolnym miejscu na świcie. Pod warunkiem, że znamy języki obce. Jeśli więc ktoś lekkomyślnie podszedł do tego tematu na etapie gimnazjum, może mieć problem. I to nawet niemały. Bo wyjeżdżając za granicę nie oczekujemy wszak, że będą tam mówić po polsku. Jak mówił Frank Smith “znajomość jednego języka stawia cię w korytarzu życia. Dwa języki otwierają wszystkie drzwi na twojej drodze”. Nie sposób się z nim nie zgodzić. Dziś bez znajomości języków obcych możemy zapomnieć o dobrej pracy czy studiach. Dlatego warto uczyć się języków obcych. Bowiem “ci, którzy nie mają pojęcia o języku obcym nic nie wiedzą o własnym” jak stwierdził sam Johann Wolfgang von Goethe. Ta myśl idealnie przedstawia dzisiejsze realia życia.

Jeśli nie znasz języka obcego, nie znasz także i języka ojczystego. Dlatego osoby, które od dziecka uczą się angielskiego czy innego języka obcego inwestują s swoją przyszłość. Bo przyszłość każdego młodego człowieka to właśnie znajomość języków obcych. Marzą ci się studia za granicą? A może szkoła średnia w Anglii? Postaw więc na naukę języka angielskiego. Przyda się zawsze i wszędzie. Jak najlepiej potwierdzić umiejętności językowe? Doskonale zdanym egzaminem gimnazjalnym. Nie ma prostszej drogi w tym zakresie.

Jednak samo zdanie egzaminu to jeszcze za mało. Warto wiedzieć, że poziom podstawowy jest niewystarczający. Chcesz kontynuować naukę za granicą? Zatem lepiej wybrać poziom rozszerzony angielskiego. Nie tylko jest wyżej ceniony niż podstawowy, ale również daje większe możliwości językowe. Nie trzeba nikogo przekonywać, że więcej znaczy lepiej. Czyli wyższy poziom znajomości języka to nasze wyższe kompetencje językowe.

Warto przeczytać: Jak tłumaczyć zeskanowane dokumenty?

Polski egzamin gimnazjalny a GCSE

Zastanawiasz się jak przetłumaczyć egzamin gimnazjalny na angielski? Czy polski test ma swój odpowiednik w angielskim systemie edukacji? Właściwie to nie ma. Nieco podobny do niego jest egzamin GCSE. Zdawany jest przez angielskich uczniów po 16 roku życia i jest na porównywalnym poziomie co nasz polski egzamin. Czy jednak polski test gimnazjalny jest honorowany w Anglii? To zależy od poziomu edukacji. O ile na poziomie szkoły średniej raczej nikt nie przywiązuje do niego większej wagi, o tyle przy rekrutacji na studia już tak. Okazuje się, że angielskie uczelnie wymagają zaliczenia egzaminu GCSE. Co jednak zrobić gdy mamy zdany polski egzamin gimnazjalny? Czy to oznacza, że trzeba zdawać GCSE chcąc dostać się a angielską uczelnię? Odpowiedź wcale nie jest tak prosta jak nam się wydaje.

Podobnie jak w Polsce, brytyjskie uczelnie są w pewnym stopniu autonomiczne. Dlatego zanim złożymy podanie o przyjęcie na studia, warto sprawdzić wymagania danej szkoły wyższej. Według danych z 2017 roku, większość uczelni wymagała potwierdzenia zaliczenia tego egzaminu. Dlatego także ważne jest aby wcześniej ustalić jakie są wytyczne interesującej nas szkoły. Swoje zapytanie należy jednak kierować do władz uczelni, a nie poszczególnych kierunków. Na wydziałach mogą nie wiedzieć jakie są szczegółowe wymagania danej uczelni. Co jeszcze warto wiedzieć? Przede wszystkim, że nie należy zwlekać ze sprawdzeniem tej kwestii. To przecież bardzo ważna sprawa, jeśli masz zamiar studiować za granicą. Jeśli zbyt późno weźmiesz się za ustalanie szczegółów rekrutacji, może okazać się, że nie zdążysz na czas uzupełnić wykształcenia. Albo co gorsze, twoje podanie zostanie odrzucone. Szkoda byłoby zaprzepaścić taką szansę na naukę.

Dlaczego warto solidnie przygotować się do egzaminu gimnazjalnego?

Możecie być zaskoczeni, ale test gimnazjalny jest bardzo ważny. A właściwie jego wynik. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta. Świetnie zdany daje możliwość wyboru dobrej szkoły średniej. Jakąkolwiek drogę edukacji zamierzasz objąć, masz po prostu wybór. To ty sam wybierasz szkołę, a nie ona ciebie. To ogromny komfort psychiczny i świetna motywacja do dalszej nauki. Dlatego warto rzetelnie potraktować ten egzamin. Jak można do niego się dobrze przygotować? Przede wszystkim rozwiązując arkusze testowe z poprzednich lat. To świetny trening językowy. Podobnie jest z oglądaniem nagrań wideo z egzaminów czy kursów języka angielskiego. To sprawdzone i niezawodne metody pracy z każdym językiem. I jeszcze jedna ważna sprawa. To nieustanna praca z językiem. Dzięki temu zyskamy naturalność i spontaniczność w posługiwaniu się nim. A to bardzo ważne. Jak mawiał Roger Bacon: “znajomość języków jest kluczem ku mądrości”. Uczenie się go tylko nas zbliża do jej osiągnięcia.

Co daje świetnie zdany egzamin gimnazjalny? Już wiemy, że nieograniczone możliwości wyboru szkoły. Nie zapominajmy, że dobre podstawy języka angielskiego są także kluczem do świetnego zdania matury. A to już wyższy stopień wtajemniczenia. Dzięki doskonałym wynikom obu egzaminów można więcej. Nie chodzi tu wyłącznie o studia za granicą, ale również o szanse na ciekawą pracę. Jak to możliwe? Jeśli masz świetne wyniki testu gimnazjalnego i matury, oznacza to, że twoja znajomość angielskiego jest zaawansowana. To z kolei daje możliwość spróbowania swoich sił w branży tłumaczeń. To doskonałe przygotowanie do zawodu i fantastyczna praktyka. Oczywiście, nie powinieneś porywać się od razu na skomplikowane treści specjalistyczne, bo do tego potrzebne jest doświadczenie. Ale dlaczego nie próbować przekładać prostych treści? Dzięki temu możemy nauczyć się jak tłumaczyć i poznać, co w tej pracy jest najważniejsze. A nie ma lepszego przygotowania do zawodu jak praktyka. Poza tym to również świetny sposób na doskonalenie swoich umiejętności językowych. Dzięki temu możemy połączyć naukę z dodatkową praca. Jakie są inne możliwości? Chociażby udzielanie prywatnych lekcji dzieciom. Nawet tym z podstawówki. Zdanie egzaminu gimnazjalnego i matury na 100% to otwarte drzwi do kariery. Właściwie w każdym zawodzie, o którym marzymy. Warto o tym pamiętać.

Jak przetłumaczyć egzamin gimnazjalny na angielski? Odpowiedzi na to pytane szuka każdy młody człowiek. Jednak znaleźć tę właściwą musi każdy z nas samodzielnie. Warto jednak zawsze mieć na uwadze cel, który nami kieruje w nauce języków obcych. Pamiętaj, że “znając języki wszędzie czujesz się jak u siebie w domu”. Dlatego warto zadbać o wysoki wynik egzaminu gimnazjalnego z angielskiego. Dzięki temu już zawsze, w każdym zakątku świata będziesz czuł się jak we własnym domu. A to wartość bezcenna, gdziekolwiek na świecie mieszkałbyś i pracował.

Może Cię także zainteresować: