Gdzie znaleźć tłumaczy freelancerów?

Firmy coraz częściej korzystają z usług pracowników zdalnych i freelancerów. To bardzo atrakcyjna forma współpracy. Dla obu stron. Z jednej strony firma może sporo zaoszczędzić, a z drugiej zaś pracownik zdalny nie musi ruszać się z domu aby pracować. Bardzo wielu tłumaczy pracuje w ten właśnie sposób. Tłumacz freelancer jest takim samym tłumaczem jak stacjonarny. Rożni ich tylko miejsce pracy. Pierwszy pracuje w biurze tłumaczeń, drugi w domowym zaciszu. Wiele firm poszukuje tłumaczy freelancerów. Sprawdźmy więc gdzie znaleźć tłumaczy freelancerów. Oto krótki poradnik o tym gdzie szukać tłumaczy freelancerów i jak znaleźć oferty pracy.

Praca dla freelancerów w Polsce

Według rankingu serwisu useme.eu, na których ogłaszają się zleceniodawcy wynika, że freelancing w Polsce to domena młodych ludzi. Zwykle to osoby z wyższym wykształceniem, w wieku od 25 do 34 lat. W większości są to osoby mieszkające w dużych miastach. Ich główną specjalizacją są grafika, copywriter i programista. Tłumaczenia znalazły się w tym rankingu na piątym miejscu. Warto podkreślić, że niemal połowa ankietowanych łączyła pracę jako freelancer z pracą na etacie. Wielu freelancerów prowadzi też własną działalność.

Jakie są korzyści z pracy tłumacza freelancera? Przede wszystkim to elastyczny czas pracy. A także możliwość wyboru zleceniodawcy. To także brak ograniczenia pod względem czasu pracy i jej lokalizacji. Zdalni specjaliści pracują o rożnych porach i w różnych miejscach. Nie ograniczają swojej pracy do określonych dni i godzin. Prace do wykonania można im zlecać o każdej porze. I z każdego miejsca. Wystarczy komputer z dostępem do internetu. Kolejną korzyścią ze współpracy z freelancerem jest uproszczony proces rekrutacji. O jego kwalifikacjach świadczy portfolio i opinie klientów. Dzięki temu można szybciej podjąć decyzję o współpracy z taką osobą. Jest to niezwykle istotne gdy zleceniodawca poszukuje specjalisty do konkretnego projektu branżowego.

Warto przeczytać: Najlepszy format pliku tłumaczeniowego

Gdzie znaleźć tłumaczy freelancerów?

Znalezienie odpowiedniego tłumacza nie jest łatwe. Zwłaszcza gdy zlecenie obejmuje nietypową parę językową. Gdzie zatem poszukać najlepszych freelancerów? Oczywiście na portalach dla freelancerów. To właśnie tu można dać zlecenie na wykonanie projektu tłumaczeniowego. Praca zdalna jest dziś bardzo popularna. I wielu tłumaczy pracujących jako wolny strzelec szuka nowych zleceń właśnie w sieci. Warto więc przejrzeć kilka portali dla freelancerów. Być może właśnie tu znajdziemy szukanego specjalistę z danej branży. Wśród ofert pracy z pewnością znajdziemy ogłoszenia najlepszych freelancerów.

Oto lista serwisów dla freelancerów. Tu znajdziemy pracę jako freelancer jak również damy zlecenie.

Upwork. To chyba najpopularniejszy serwis dla freelancerów. Możesz tu znaleźć pracę jak i ją zlecić. Serwis obejmuje wiele branż. Nie tylko pracę z rynku tłumaczeń.

Globtra. To serwis dla tłumaczy. Każdy tłumacz freelancer go zna. Wiele biur tłumaczeń tu właśnie zamieszcza swoje reklamy. To serwis skierowany głównie na rynek polski. Ale nie tylko. Serwis jest bardzo prosty w obsłudze.

Fiverr. Na tym serwisie znajdziemy oferty pracy dla freelancerów z całego świata. Zasięg tego serwisu jest międzynarodowy. Tu właśnie można znaleźć zlecenia z najróżniejszych zakątków świata. Dzięki temu tłumacz freelancer może być częścią międzynarodowym projektu.

Freelancer. Tego serwisu nie mogło zabraknąć na liście. To największa giełda branżowa dla freelancerów. Konkuruje z Upwork głównie cennikiem.

Gdzie tłumacz freelancer może znaleźć pracę?

Zostać freelancerem może każdy tłumacz. Jednak aby pracować zdalnie, trzeba wiedzieć jak szukać pracy. Zleceń dla freelancerów jest sporo. Chcesz zacząć pracę jako wolny strzelec? Poznaj jaka specjalizacja jest tu wymagana. Bo samo tłumaczenie to za mało. Jeśli jesteś już freelancerem, wiesz o czym mowa. Chodzi o umiejętności obsługi komputera i znajomość zasad informatycznych. Przede wszystkim freelancer musi umieć programować. Kolejna ważną kwestią jest znajomość zasad SEO. To bardzo ważna umiejętność. Jeśli oczywiście chcesz zrobić karierę w internecie. Czym jest SEO? To umiejętność pozycjonowania stron na podstawie słów kluczowych. W pracy freelancera wszystkie te umiejętności trzeba posiadać. Jeśli chcesz być dobrym w swojej pracy.

Ile zarabia tłumacz freelancer? Czy są to atrakcyjne stawki? To kwestia indywidualna. Tak naprawdę wiele zależy od rodzaju zlecenia. Duże projekty tłumaczeniowe wiążą się z wysoką stawką. Drobne – z niższą. Dlatego warto śledzić ogłoszenia na podanych wyżej serwisach. Na nich możesz znaleźć zlecenie, które będzie atrakcyjne finansowo. Szukania zleceń dla warto rozpocząć właśnie od najlepszych serwisów dla tłumaczy freelancerów. Gdzie znaleźć  tłumaczy freelancerów? W internecie. To on łączy zleceniodawcę i zleceniobiorcę. A efektem tego są ciekawe zlecenia w atrakcyjnych stawkach. Nie wierzycie? Sprawdźcie sami.

 

Może Cię także zainteresować: